Skip to main content


SEO, czyli Search Engine Optimization

SEO to zbiór technik, strategii i praktyk mających na celu poprawę widoczności strony internetowej w wynikach organicznych wyszukiwarek internetowych. Robimy to, by zwiększyć szansę na pojawienie się danej strony w wynikach wyszukiwania dla określonych fraz kluczowych.

Elementy składowe SEO obejmują:

 1. Keyword Research (Badanie słów kluczowych):
  To proces analizy i wyboru słów kluczowych, czyli fraz, które potencjalni użytkownicy wpisują w wyszukiwarkę. Wybieramy odpowiednie zestawy słów kluczowych dla zwiększenia skuteczności.
 2. Optymalizacja treści:
  Tworzymy treść na stronie, która jest wartościowa, zgodna z tematyką strony i zawiera wybrane słowa kluczowe. Atrakcyjna dla użytkowników, a jednocześnie dostosowana do wymagań algorytmów wyszukiwarek.
 3. Struktura strony:
  Optymalizacja struktury strony internetowej, w tym używanej architektury witryny, tagów HTML, nagłówków, obrazów i innych elementów, aby ułatwić indeksowanie przez wyszukiwarki.
 4. Linkowanie wewnętrzne i zewnętrzne:
  Tworzenie odpowiednich linków między różnymi sekcjami strony oraz zdobywanie linków z zewnętrznych, wartościowych źródeł. Linki są ważnym czynnikiem wpływającym na pozycję strony w wynikach wyszukiwania.
 5. Mobile Optimization (Optymalizacja mobilna):
  Zapewnienie, że strona działa efektywnie na urządzeniach mobilnych, co jest istotne ze względu na rosnącą liczbę użytkowników korzystających z urządzeń przenośnych.
 6. Usability (Użyteczność):
  Dbanie o to, aby strona była łatwa w nawigacji, czytelna i zapewniała dobre doświadczenia użytkownika, czyli (UX) User Experience.
 7. Analiza danych:
  Korzystanie z narzędzi do monitorowania i analizy danych, takich jak Google Analytics, aby śledzić ruch na stronie, zachowania użytkowników i efektywność działań SEO.
 8. Techniczna optymalizacja:
  Upewnienie się, że strona jest zoptymalizowana pod kątem technicznym, co obejmuje szybkość ładowania, obsługę robotów wyszukiwarek, poprawne oznaczenia strony, itp.

Podsumowując, dobre SEO ma na celu poprawę pozycji strony w wynikach wyszukiwania. Co z kolei przyciąga więcej ruchu organicznego i potencjalnych klientów. Algorytmy wyszukiwarek, takich jak Google, są regularnie aktualizowane, dlatego dopasowujemy się do bieżących wymagań i trendów.

 

Design

Trendy w projektowaniu stron internetowych

Krzysztof PelplińskiKrzysztof Pelpliński28 grudnia 2023
Design

Jak stworzyć dobrą markę

Krzysztof PelplińskiKrzysztof Pelpliński28 grudnia 2023
Design

Co to jest UX i UI

Krzysztof PelplińskiKrzysztof Pelpliński28 grudnia 2023

Leave a Reply